Sportur w III lidze!

SST SPORTUR GMINA ŁAŃCUT w III lidze!

Kiedy przez kilkanaście lat w Gminie Łańcut istniała tylko siatkówka amatorska, nikt z nas nie wierzył w to, że przyjdzie taki czas, że będziemy mogli zmierzyć się z najlepszymi siatkarzami z naszego województwa. Tak można podsumować to co na przestrzeni kilku lat stało się z siatkówką w naszym regionie. Po czterech sezonach gry w rozgrywkach IV ligi siatkówki drużyna SPORTUR wywalczył sobie awans do III ligi PWZPS w Rzeszowie i będzie w niej walczyć w sezonie 2017/2018.
Poprzedni sezon był dla nas jako drużyny bardzo ważny, gdyż po pierwszym roku od objęcia stanowiska trenera naszego zespołu przez Pana Adama Maryniaka ( od zawsze związanego z siatkówką akademicką kobiet i mężczyzn w rzeszowskim środowisku), i niezbyt udanym sezonie 2015/2016 ( 8 meczy w lidze), w tym roku byliśmy bardzo rządni zwycięstw oraz awansu o szczebel wyżej !!! Sezon rozpoczęliśmy od mocnych przygotowań, które jak się później okazało bardzo się przydały, gdyż pierwsze dwa mecze zakończyły się w 5 setach. Początek sezonu był obiecujący, kilka wygranych oraz porażki które następowały dopiero po długiej 5-setowej walce napawały nas optymizmem. Kubeł zimnej wody wylała na nas dopiero drużyna AZS UR Rzeszów, gdzie przegraliśmy w bardzo kiepskim stylu 3:0. Ta porażka dodała nam tylko motywacji i już w kolejnym meczu nasza drużyna zwyciężyła 3:0 z ekipą Sokoła z Sieniawy. Było widać iż podczas tego sezonu stanowimy nie tylko drużynę w sensie sportowym, ale też mentalnym. Motywacja, dobra atmosfera, kolejne wygrane mecze, coraz większa grupa kibiców na naszych spotkaniach - to wszystko stanowiło o naszej sile. W tym miejscu trzeba wspomnieć o tym, iż nieraz to właśnie Kibice prowadzili nas do zwycięstwa poprzez mocny doping i wspieranie w trudnych momentach naszej gry. Kolejne mecze przynosiły zwycięstwa jednak nasi rywale również mocno walczyli o awans. O naszym dalszym losie miał przesądzić mecz z drużyną AZS UR Rzeszów, która spuściła nam przysłowiowy „łomot” w pierwszej rundzie. Wiedzieliśmy jednak o tym, że od tego meczu zależy nasz dalszy los w rozgrywkach. Bardzo zmobilizowani przystąpiliśmy do rewanżu z ekipą ze stolicy Podkarpacia i z pomocą naszych kibiców zwyciężyliśmy w pięknym stylu 3:0. W rezultacie przyczyniło się to do pierwszego w historii SPORTURU wejścia do fazy Play-off IV ligi piłki siatkowej mężczyzn PWZPS z 1 miejsca w tabeli.
Faza Play-off rządzi się swoimi prawami, a każdy mecz jest bardzo ważny i może decydować o awansie do III ligi - pamiętając o tym, przystąpiliśmy do rozgrywek z pięcioma najlepszymi zespołami z IV-ligowych parkietów w naszym województwie. Pierwsze dwa mecze i dwa zwycięstwa w tie-breakach 3:2, a to obrazować może jaki wyrównany poziom prezentowały ekipy walczące o awans. Trzy porażki postawiły nas w ciężkiej sytuacji jednak nie „odwiesiliśmy rękawic na kołek”. Nasza drużyna walczyła do samego końca i w rezultacie zajęła 3 miejsce w rozgrywkach finałowych podkarpackiej IV ligi siatkówki. Nie da się ukryć iż byliśmy nieco zawiedzeni takim przebiegiem wydarzeń jednak szczęście uśmiechnęło się do nas, gdyż drużyna „Lubczy” II Racławówka, która zakończyła sezon na 2 miejscu zrezygnowała z możliwości gry w barażach o III ligę. W takiej sytuacji to nam trafiła się możliwość walki o awans. Mimo, że od zakończenia rozgrywek play - off minęło dwa miesiące, podeszliśmy do dwóch spotkań barażowych z III-ligowym zespołem TKS Żagiel z Radymna bardzo zmobilizowani, co przyczyniło się do dwóch zwycięstw kolejno 3:0 w Albigowej i 3:2 w Radymnie.
„Awans jest nasz!!!”- tylko te słowa naszych siatkarzy liczyły się w tamtym momencie. Gminna drużyna siatkówki SPORTUR Gminy Łańcut wywalczyła awans do III podkarpackiej ligi siatkówki. Jest to na pewno niebywały sukces przede wszystkim siatkarzy, Prezesa Stowarzyszenia Sportowo Turystycznego Gminy Łańcut "SPORTUR" i trenera Adama Maryniaka, tym bardziej iż jesteśmy jedyną drużyną siatkarską w naszej na mapie sportowej w Gminie Łańcut, a ponadto nasz zespół składa się z zawodników z całej Gminy, co jest ewenementem nie tylko na Podkarpaciu ale i w skali krajowej. Tak więc można powiedzieć, iż gramy ponad podziałami !!!
W połowie sierpnia 2017 roku rozpoczęliśmy przygotowania do rozgrywek III ligi siatkówki. Nasz zespół zasiliło kilku nowych zawodników, których personalia przedstawimy po zarejestrowaniu w PWZPS w Rzeszowie. Przygotowania do sezonu prowadzimy na różnych obiektach sportowych Gminy Łańcut, m.in. w Hala Sportowa Zespołu Szkół w Albigowej, na Stadion "ARKI" w Albigowej, Siłownii GYM KARO w Kraczkowej, oraz Stadionie i boiskach do siatkówki plażowej Klubu LKS "SAWA" w Soninie. Jesteśmy już po pierwszym sparingu z zespołem TKF Anilany Rakszawa, planujemy kolejne z zespołami, z którymi będziemy walczyć podczas sezonu i nie tylko. Jesteśmy bardzo zmobilizowani i chcemy jak najlepiej przygotować się do sezonu trzecioligowego 2017/2018 aby podtrzymać dobre tradycje z historii męskiej siatkówki w naszej Gminie. Wiemy iż III liga stawia przed nami nowe wyzwania, którym musimy podołać.
Zapraszamy do współpracy WSZYSTKICH, którzy w jakikolwiek sposób chcą przyczynić się jeszcze bardziej do rozwoju siatkówki w naszej gminie, sponsorów i sympatyków tej pięknej dyscypliny sportowej.
Zapraszamy naszych Kibiców, dzieci, młodzież i dorosłych mieszkańców Gminy Łańcut i wszystkich sympatyków siatkówki na nasze mecze na III- ligowych parkietach. Jako gospodarz będziemy rozgrywać nasze mecze jak dotychczas, w hali sportowej ZS w Albigowej, w soboty o godz.16.00
Od tego roku powołujemy Klub Kibica Sporturu, zapraszamy do zapisów i liczymy na duże zainteresowania naszymi meczami.
W ramach przygotowań do sezonu, organizujemy w dniach 16 - 17 września 2017 r. Międzynarodowy Turnieju Piłki Siatkowej Mężczyzn o Puchar Wójta Gminy Łańcut mgr inż. Zbigniewa Łozy "ALBIGOWA CUP 2017", który rozegrany zostanie w Hali Sportowej ZS w Albigowej, na który gorąco zapraszamy!!!Ten sezon zapowiada się bardzo ciekawie. Możemy obiecać, że w każdym meczu damy z siebie wszystko i będziemy walczyć do końca !!!

Zapraszamy!!!

Przemysław Tajchman