Sparing z Sokołem Sieniawa

W środę 6 września nasza drużyna rozegrała sparing z IV-ligową drużyną "Sokół" Sieniawa. Pierwszy set to koncertowa gra naszego zespołu. Brak błędów własnych, bardzo skuteczna gra w ataku i obronie oraz mocna zagrywka doprowadziły nas do zwycięstwa w premierowej odsłonie w stosunku 25:15.


W drugim secie nastąpiło bardzo dużo zmian w naszym zespole. Sparingi to w końcu bardzo dobra okazja do "ogrywania" się naszych młodych adeptów siatkówki. Nie spodziewaliśmy się chyba jednak że goście tak szybko poprawią swoją grę. Można powiedzieć że po przerwie drużyna z Sieniawy była zupełnie innym zespołem. Nasi zawodnicy mieli duży kłopot w przyjęciu zagrywki gości oraz w sforsowaniu ich bloku. Duża liczba błędów własnych przyczyniła się do naszej porażki w secie drugim 18:25.
Set trzeci wyglądał niestety podobnie jak drugi. Drużyna "Sokoła" nakręcała się coraz bardziej i wyprowadzała coraz śmielsze ataki. Nasza ekipa była jakby nie do końca obecna na boisku. W pewnym momencie seta poderwaliśmy się do walki jednak było już za późno i w rezultacie przegraliśmy trzecią odsłonę 20:25.
Kolejne rotację w składzie na czwarty set poprawiły nieco naszą grę jednak zawodnicy z Sieniawy lepiej radzili sobie na boisku. W końcówce seta nasza drużyna ożywiła swoją grę. Kilka udanych bloków i efektownych ataków sprawiło iż wyrównaliśmy stan seta. Niestety to jednak goście zachowali więcej zimnej krwi i zwyciężyli również w czwartym secie na przewagi 24:26.
Piąty set to wyrównana gra punkt za punkt. Niestety i w tej partii nasi goście okazali się lepsi w końcówce zwyciężając 21:25.
Sparing taki jak ten pokazuje jak wiele pracy jeszcze czeka nas zespół. Potrzebne jest nam jeszcze więcej zaangażowania na boisku i wiary w siebie. Wszyscy musimy ciężko pracować aby kolejne spotkania wyglądały nieco lepiej. Wszak było to spotkanie sparingowe rozgrywane w celu weryfikacji gdzie jesteśmy w przygotowaniach do sezonu i jak zawodnicy radzą sobie na boisku mając po drugiej stronie siatki prawdziwego rywala.

Kulminacyjnym punktem naszych przygotowań do sezonu będzie Międzynarodowy Turnieju Piłki Siatkowej Mężczyzn o Puchar Wójta Gminy Łańcut mgr inż. Zbigniewa Łozy "ALBIGOWA CUP 2017", który rozegrany zostanie w Hali Sportowej ZS w Albigowej, w dniach 16-17 września 2017r. Dokładny terminarz zostanie podany niebawem. Gorąco zapraszamy!!!

SST SPORTUR GMINA ŁAŃCUT – SOKÓŁ SIENIAWA: 1:4 (25:15; 18:25; 20:25; 24:26; 21:25)