Sparing z MKS Wierzbna

W piątek 8 września nasza drużyna rozegrała kolejny sparing. Tym razem naszym przeciwnikiem była IV-ligowa drużyna MKS Wierzbna. Do spotkania przystąpiliśmy bardzo zmobilizowani aby wypaść lepiej niż na ostatnim sparingu z Sieniawą.


Początek pierwszego seta to bardzo dobra gra naszego zespołu. Szybko wyszliśmy na prowadzenie 8:4, jednak zaczęliśmy w tym momencie seta popełniać zbyt dużo błędów co wykorzystali zawodnicy z Wierzbnej i doprowadzili do wyrównania stanu seta 9:9. Gra toczyła się punk za punkt. Trzeba tutaj podkreślić że świetną postawą wykazał się nasz nowy libero Mateusz Michno, który paradując po boisku przyjmował i bronił piłki z bardzo dużą skutecznością. W efekcie końcówka seta należała do nas co przełożyło się na wygraną 25:21.
Drugi set rozpoczęliśmy od mnóstwa błędów własnych lecz zawodnicy MKS-u popełniali ich również dużo dlatego wynik oscylował w granicach remisu. W połowie tej partii nasza gra uległa poprawie i wyszliśmy na prowadzenie 17:13. I w tej partii jeden zawodnik z naszej drużyny wyróżnił się poprzez swoją świetną zagrywkę. Był to Piotr Pudło, który od stanu 18:14 zagrywał aż do stanu 24:14. Set zakończył się wynikiem 25:15 dla naszego zespołu.
W trzecim secie nasza drużyna swoją dobrą grą szybko wysunęła się na prowadzenie 12:6. Niestety w nasz zespół wdarło się widoczne rozluźnienie do skutkowało błędami w przyjęciu i ataku. Goście odrobili straty i na tablicy widniał już wynik 13:11. Koledzy z ławki szybko zmobilizowali zawodników na boisku co przełożyło się na dobrą grę i w rezultacie zwycięstwo w tym secie w stosunku 25:19.
Czwarty set to bardzo zmienna gra naszej drużyny. Dobry początek tej partii przerwała seria błędów naszych zawodników i na tablicy widniał już wynik 11:11. Nasza gra w późniejszym etapie nieco się poprawiła a bardzo dobra zagrywka rozgrywającego Marcina Bujaka wyprowadziła nas na pewne prowadzenie 20:13. Set zakończył się wynikiem 25:19.
Piąty set rozpoczął się bardzo dobrą grą naszej drużyny w obronie i w kontrze. Widać jednak było że goście chcą bardzo wygrać tą partię gdyż ich gra poprawiła się znacząco. Taka sytuacja skutkowała bardzo długimi wymianami. Goście zachowali jednak w końcówce seta więcej zimnej krwi i wygrali ostatnią partię 22:25.
Trzeba podkreślić iż w każdym secie na boisku w naszej drużynie znajdowali się młodzi zawodnicy, którzy od niedawna doskonalą z nami swoje umiejętności. Dlatego tym bardziej cieszy nas wynik z jakim zakończyło się spotkanie ponieważ pokazuje to że młodzież rozwija się bardzo szybko i może rywalizować na równym poziomie z bardziej doświadczonymi zawodnikami.

SST SPORTUR GMINA ŁAŃCUT – MKS WIERZBNA: 4:1 (25:21; 25:15; 25:19; 25:19; 22:25)