Sportur Gmina Łańcut - UMKS Spartakus Adamówka 3:0

Drugi mecz w III lidze i pierwsze zasłużone zwycięstwo!!
Sportur Gmina Łańcut - UMKS Spartakus Adamówka 3:0 (25:21, 25:23, 25:21).

W środę 18 października drużyna Sporturu Gmina Łańcut podejmowała na swoim terenie zespół UMKS Spartakus Adamówka. Był to dla nas pierwszy mecz na własnej hali w rozgrywkach III-ligowych.

Pomimo iż mecz był rozgrywany w środku tygodnia, na hali pojawiła się liczna grupa kibiców, którzy nas wspierali głośnym dopingiem co nas niezmiernie cieszy.

Wiedzieliśmy iż zespół z Adamówki nie będzie łatwym do pokonania rywalem, tym bardziej że jego szeregi zasiliło kilku nowych zawodników. Pierwszy set rozpoczął się od wyrównanej i bardzo mocnej gry. Żadna ze stron nie odpuszczała żadnej piłki w ataku a przyjęcie stało na wysokim poziomie. Wykorzystywaliśmy niektóre słabsze momenty gry przeciwnika zdobywając kilka punktów z kontry. Pewne ataki naszych skrzydłowych i świetna gra w bloku środkowych powodowała iż konsekwentnie powiększaliśmy naszą przewagę. Bardzo dobrze grę rozprowadzał nasz rozgrywający. W dobrym stylu zakończyliśmy pierwszą odsłonę zwyciężając 25:21.

Do drugiej partii nasz zespół podszedł z bardzo dużym skupieniem, gdyż byliśmy pewni iż jako beniaminek podrażniliśmy ambicje naszych gości. Nie było to mylne stwierdzenie ponieważ to drużyna z Adamówki lepiej rozpoczęła drugiego seta i wyszła na prowadzenie, które skrupulatnie powiększała. Nie złożyliśmy jednak broni i konsekwentną grą, w połowie seta złapaliśmy kontakt punktowy z przeciwnikiem. Na placu gry w tym momencie pojawili się rezerwowi, którzy próbowali jeszcze bardziej wzmocnić naszą grę. Kolejne nasze potknięcia wykorzystywał zespół Spartakusa. Na tablicy widniał już wynik 19:22 dla naszych gości. Nasz trener Adam Maryniak od zawsze powtarzał nam, że nie ma beznadziejnych sytuacji w siatkówce a dopóki piłka w grze wynik spotkania może się odwrócić. Korzystając z tych rad zagraliśmy świetną końcówkę drugiej partii. Dobre przyjęcie i wykorzystanie pierwszych akcji, wysoka skuteczność skrzydłowych na kontrze, bardzo dobre rozegranie i przede wszystkim skuteczny blok skrzydłowych i środkowych przyczyniły się do tego, że Sportur rozstrzygnął drugą partię również na swoją korzyść z wynikiem 25:23.

Trzeci set przyniósł bardzo wyrównaną grę. Żaden z zespołów nie mógł wyjść na znaczące prowadzenie. W tej partii odnotować można było kilka bardzo długich i efektownych wymian, które na pewno mogły podobać się zgromadzonej publiczności. Podobnie jak w pierwszym secie kilka razy udało nam się wyprowadzić skuteczną kontrę wychodząc tym samym na nieznaczne prowadzenie. Nasz zespół zachował bardzo dużo zimnej krwi w końcówce seta i pewnie zwyciężył 25:21.

 

Był to bardzo dobry mecz w wykonaniu obydwu drużyn. Mieliśmy bardzo dużo determinacji żeby pokazać iż zasługujemy na grę w III lidze. Bardzo dużą pomocą był dla nas mocny doping licznej grupy kibiców za co chcemy podziękować i zaprosić na kolejny mecz. Odbędzie się on w najbliższą sobotę 21.10.2017 o godzinie 16:00 w hali Zespołu Szkół w Albigowej. Naszym przeciwnikiem będzie jeden z faworytów rozgrywek- zespół Klima Błażowa.

zdjęcia z meczu:
https://www.facebook.com/1380399918928043/photos/pcb.1478731182428249/1478729709095063/?type=3&theater