Sportur - AKS V LO Rzeszów 1:3

Sportur Gmina Łańcut - AKS V LO Rzeszów 1:3 (25:21, 15:25, 23:25, 17:25)

 

 W sobotę 28 października 2017 r. drużyna Sportur Gmina Łańcut rozegrała kolejne spotkanie w rozgrywkach III Ligii siatkówki mężczyzn. Tym razem naszym przeciwnikiem była drużyna ze stolicy Podkarpacia AKS V LO Rzeszów.

Pierwszy set bardzo dobrze rozpoczęli zawodnicy Sporturu uzyskując kilkupunktowe prowadzenie. Gra naszego zespołu wyglądała bardzo dobrze, kilka punktowych zagrywek, dobra skuteczność w ataku i niezłe przyjęcie pozwalało zachowywać bezpieczny dystans nad drużyną z Rzeszowa. Gra Sporturu nieco osłabła w połowie seta, co wykorzystali przeciwnicy i zbliżyli się do nas na 1 punkt. W tym momencie przy stanie 17:16 o czas poprosił trener Adam Maryniak aby zmotywować swój zespół. Jak się później okazało, wykorzystana przerwa była bardzo przydatna gdyż gra zawodników z Gminy Łańcut znacznie się poprawiła, a w polu zagrywki skuteczną serią popisał się Marcin Romanik, co przyczyniło się do zwycięstwa w pierwszej odsłonie 25:21.

Drugi set rozpoczął się od wyrównanej walki, jednak już po kilku akcjach coraz śmielej zaczęli poczynać sobie młodzi zawodnicy AKS-u. Skutecznie wykorzystywali oni nasze błędy co jeszcze bardziej powiększało różnicę na tablicy wyników. Widać  było iż po pewnie wygranym pierwszym secie nasz zespół poczuł lekkie rozluźnienie, co niestety jest naszą zmorą w kolejnym już spotkaniu ligowym. Niewykorzystane pierwsze akcje i skuteczna gra naszego przeciwnika w kontrach spowodowała, iż trener Maryniak szybko wykorzystał drugi czas dla naszej drużyny, to przy wyniku 11:17 Następnie wprowadził kilka zmian, zawodnicy Sporturu próbowali odbudować swoją grę w końcówce seta, jednak drużyna z Rzeszowa była bardzo pewna siebie i zwyciężyła drugą odsłonę meczu w stosunku 15:25.

Trzeci set to bardzo wyrównana walka. Żaden z zespołów nie mógł osiągnąć znacznej przewagi, która dawałaby komfort gry. W tej partii można było zobaczyć grę na dobrym poziomie w obydwu zespołach. Może gdyby nie bardzo duża ilość zepsutych zagrywek zespołu z Sporturu, moglibyśmy wyjść na nieznaczne prowadzenie. Błędy w zagrywce staraliśmy się nadrabiać dobrą grą w bloku jednak zawodnicy z AKS-u świetnie asekurowali swoje ataki. Pewnym punktem naszej gry były ataki  naszych środkowych, którzy mieli bardzo wysoką skuteczność. Wiedzieliśmy iż wynik tego seta rozstrzygnie się w końcówce, jednak nie spodziewaliśmy się tak słabej gry z naszej strony właśnie w tym momencie seta. To drużyna z Rzeszowa zachowała więcej zimnej krwi w końcówce i zakończyła set trzeci wynikiem 23:25.

Przystępując do czwartej partii zdawaliśmy sobie sprawę z faktu iż jest to ostatni moment na poprawienie swojej gry i wyrównanie stanu spotkania, a później walka w tie-breaku, podobnie jak to było tydzień wcześniej w meczu z KLIMĄ Błażowa. Jednak set czwarty od samego początku nie był najlepszy w naszym wykonaniu. To zawodnicy z Rzeszowa bronili dużo naszych ataków, wyprowadzali skuteczne kontry i bardzo dobrze zagrywali. Rezerwowi zawodnicy Sporturu starali się poprawić obraz naszej gry jednak Rzeszowianie stawiali twardy opór. Set czwarty przebiegał pod dyktando drużyny AKS-u. W kiepskim stylu zakończył się dla nas ten set przy stanie 17:25.

Mecz Sporturu Gmina Łańcut z drużyną AKS V LO Rzeszów nie był udany w naszym wykonaniu. Jednak takie porażki uczą, szkolą i mobilizują jeszcze bardziej. Sprawiają, że chcemy trenować i doskonalić swoje umiejętności coraz mocniej, bo poziom III ligi piłki siatkowej mężczyzn na Podkarpaciu nas do tego zobowiązuje.

Sportur wystąpił w składzie: M.Bujak, M.Romanik, P.Kołodziej,  H.Trojnar, M.Magryś (C), P.Bem (L), oraz P.Pudło, B.Uchman, M.Michno, J.Michno, W.Surmacz, P.Tajchman, M.Gaweł (L). Trener Adam Maryniak.

AKS V LO: B.Lasocki, J.Wilkowski, J.Krzystanek, K.Stawiarz, R.Kij, M.Olejnik, M.Czyrek (L) oraz P.Szymanik, B.Pichla (C), J.Solecki, B.Krztoń (L). Trener Jerzy Wietecha.

Zapraszamy już na kolejny mecz naszego zespołu z aktualnym liderem- SST Lubcza Racławówka, który odbędzie się w Niechobrzu , 7 listopada br., (wtorek) o godz.19.00

Następnie spotkanie we własnej hali sportowej w Albigowej, Sportur Gmina Łańcut rozegra z drużyną SSPS Czarni Oleszyce, dnia 11 listopada 2017 o godz.16.00. Zapraszamy!!!