Turniej siatkówki o Puchar Wójta Gminy Łańcut- Albigowa 29.09.2018

29 września na hali sportowej Szkoły Podstawowej w Albigowej odbył się turniej siatkówki o Puchar Wójta Gminy Łańcut, który został zorganizowany przez Stowarzyszenie Sportowo Turystyczne Gminy Łańcut Sportur. W tym roku gościliśmy drużyny, które biorą udział w rozgrywkach 3 i 4 ligi siatkówki Podkarpackiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej. Mocna obsada turnieju gwarantowała wiele emocji i rozgrywki na wysokim poziomie. Punktualnie o godzinie 9:00 Wójt Gminy Łańcut, Pan Zbigniew Łoza razem z dyrektorem Szkoły Podstawowej w Albigowej, Panem Adamem Hoły rozpoczęli oficjalnie rozgrywki. W pierwszym etapie turnieju zespoły zostały podzielone na dwie grupy, które przedstawiały się następująco:

Grupa I:

  •  UKS Kępa Dębica,
  • TKF Anilana Rakszawa,
  • SST Sportur Gmina Łańcut. 

Grupa II:

  • SST Lubcza Racławówka,
  • UKS Sokół Sieniawa,
  • Żagiel Radymno. 

Zawody w grupach odbywały się równolegle na dwóch boiskach, na które została podzielona hala. Mecze były rozgrywane do dwóch wygranych setów i stały na bardzo wysokim poziomie.  Chociaż sezon ligowy dopiero przed nami, widać było, iż każda z drużyn jest już bardzo dobrze do niego przygotowana. Nasz zespół pierwszy mecz rozegrał z drużyną UKS Kępa Dębica. Chociaż nasza Pani Trener nie dysponowała w tym dniu wszystkimi zawodnikami, to Sportur dobrze radził sobie na boisku, jednak końcówki  setów należały do gości i ostatecznie pierwsze spotkanie podopiecznych Magdaleny Mokrzyckiej padło łupem gości. Na drugim boisku jako pierwsi zmierzyli się zawodnicy z Racławówki i Sieniawy. Mecz również mógł się podobać ze względu na efektowne wymiany. Lepsza okazała się jednak drużyna Sokoła, zwyciężając pewnie w dwóch setach. Wszystkie wyniki pojedynków w grupach prezentują się następująco:

Grupa I

UKS Kępa Dębica - TKF Anilana Rakszawa  0:2 (24:26; 18:25),

UKS Kępa Dębica - SST Sportur Gmina Łańcut  2:0 (25:21; 25:21),

TKF Anilana Rakszawa  - SST Sportur Gmina Łańcut  2:0 (25:12; 25:21),

Grupa II

SST Lubcza Racławówka - UKS Sokół Sieniawa  0:2 (22:25; 14:25),

SST Lubcza Racławówka - Żagiel Radymno  2:1 (23:25; 25:18; 15:12),

UKS Sokół Sieniawa  - Żagiel Radymno  2:0 (25:22; 25:18).

Po meczach grupowych wszystkie zespoły udały się na poczęstunek, który przygotowały Panie pracujące na co dzień w kuchni szkolnej. Jak widać, współpraca naszego Stowarzyszenia z dyrekcją i pracownikami szkoły układa się bardzo dobrze.

Zawodnicy posileni pyszną kiełbaską, którą zapewnił nam nasz sponsor „Euro sklep” w Albigowej przystąpili do walki o ostateczne lokaty w turnieju. Drużyny zajmujące kolejno trzecie, drugie i pierwsze miejsca w grupach walczyły bezpośrednio o końcowe miejsca 5, 3 i 1. Nasz zespół przegrał dwa mecze w grupie i przyszło nam walczyć jedynie o 5 miejsce w turnieju. Można by powiedzieć, że gospodarze tego dnia byli bardzo gościnni, jednak oczywiście należy uznać klasę przeciwników, którzy wykazali się większym spokojem w grze. W naszym zespole wystąpił każdy zawodnik, co przy tak szerokiej kadrze wymagało dużej rotacji zawodników na boisku, stąd też bardzo nierówna gra.

Mecz o 5 miejsce rozgrywany z zespołem z Radymna był bardzo nierówny. W pierwszej odsłonie pewnie zwyciężył zespół Sporturu. Drugi set to wiele zmian zawodników na parkiecie, co skutkowało nieco słabszą grą, a w rezultacie przegraną. Gospodarze potrafili jednak szybko wrócić do swojej najlepszej gry i pewnie zwyciężyli trzecią odsłonę.

W meczu o 3 miejsce również nie brakowało emocji. Szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną, raz na drugą stronę. Obydwa zespoły pokazały siatkówkę na wysokim poziomie, jednak to zespół z Dębicy okazał się nieco lepszy od drużyny z Racławówki i zwyciężył 2:0.

Finał odbył się już na centralnym boisku. Zmierzyły się w nim drużyny z Rakszawy i Sieniawy. 3-ligowa ekipa z Rakszawy mocno zmotywowała się przed spotkaniem, co było widać na boisku. Konsekwentna gra podopiecznych Trenera Sroczyka przyniosła bardzo dobrą wiele pięknych akcji i w rezultacie wysokie zwycięstwo.

Wyniki meczy finałowych prezentują się następująco:

Mecz o 5 miejsce

SST Sportur Gmina Łańcut - Żagiel Radymno  2:1 (25:18; 22:25; 15:11),

Mecz o 3 miejsce

UKS Kępa Dębica - SST Lubcza Racławówka  2:0 (26:24; 25:22),

Mecz o 1 miejsce

TKF Anilana Rakszawa – UKS Sokół Sieniawa  2:0 (26:16; 25:14).

Po zakończonym finale wszystkie drużyny otrzymały nagrody i dyplomy, a zespoły, które uplasowały się na podium, dodatkowo pamiątkowe puchary. Turniej oficjalnie zakończył prezes Stowarzyszenia Sportowo Turystycznego Gminy Łańcut Sportur, Przemysław Tajchman.

Należy wspomnieć że do sukcesu organizacyjnego turnieju przyczynili się nasi sponsorzy, a więc przede wszystkim Gmina Łańcut, firma Bester Sklejki, sklep sportowy Maaw Sport w Łańcucie, „Euro sklep” w Albigowej i sklep „Spar” w Łańcucie.

Pomimo niezbyt wysokiej lokaty, cieszy poziom gry naszego zespołu, gdyż zawody stały na wysokim poziomie a nasza drużyna, pomimo wielu zmian kadrowych, nie odstawała poziomem od żadnej z przyjezdnych ekip. Nasz zespół zasiliło wielu nowych, młodych zawodników, którzy prezentują coraz wyższy poziom. Jesteśmy przekonani, iż nasza drużyna będzie przygotowana w najlepszej formie na początek rozgrywek ligowych, które ruszają już 14 października 2018 roku. Zapraszamy już wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki na nasze mecze, z których pierwszy odbędzie się na hali sportowej w Albigowej właśnie 14 października 2018 o godzinie 16:00.

Zdjęcia z turnieju już w krótce pojawią się na naszym profilu na Facebooku oraz w galerii na naszej stronie internetowej.