Inauguracja sezonu 2018/2019- SST Sportur Gmina Łańcut - KS Grom Rozbórz Długi

W pierwszym meczu w sezonie przyszło nam zmierzyć się z zespołem Grom Rozbórz Długi. Pojedynek zapowiadał się ciekawie, a smaku rywalizacji dodawał fakt iż do Rozborza powrócili zawodnicy, którzy przez ostatnie sezony grali w naszym klubie.

Cały mecz wyglądał podobnie, na kilkupunktowe prowadzenie wychodziła jedna z drużyn a przeciwnicy gonili wynik, sytuacja odwracał się w secie aby zakończyć się emocjonującą i zaciętą walką w końcówce każdego seta.

W pierwszym secie nasz zespół popełnił na początku błąd w ustawieniu, który kosztował nas kilka straconych punktów, jednak wprowadzone zmiany spowodowały że sytuacja została opanowana i udało nam się dogonić zespół z Rozborza, jednak to goście zachowali więcej zimnej krwi w końcówce seta i zwyciężyli pierwszą odsłonę.

Drugi set miał być już nieco spokojniejszy w naszym wykonaniu, rozpoczęliśmy od kilkupunktowego prowadzenia jednak zawodnicy Gromu w połowie seta wyrównali stan wyniku. Grając punkt za punkt, tym razem to Sportur w końcówce zdobył przewagę co pozwoliło zwyciężyć drugą odsłonę meczu.

Trzecia partia była bardzo wyrównana, żadna z drużyn nie chciała oddać pola do popisu przeciwnikowi co skutkowało bardzo zbliżonym wynikiem przez całego seta. Nasz Pani Trener Magdalena Mokrzycka wykorzystała w trzecim secie wielu rezerwowych,  z których każdy wniósł coś dobrego na boisko. Cieszy fakt iż Sportur dysponuje tak wieloma zawodnikami na wyrównanym, bardzo dobrym poziomie. W decydującej części seta żadna z drużyn nie mogła zakończyć tej partii dwupunktowym prowadzeniem. Zacięta gra w końcówce seta zakończyła się dopiero przy 32 punkach, niestety dla drużyny gości.

Było przesądzone, że jeśli chcemy wygrać spotkanie inaugurujące bieżący sezon, musimy zwyciężyć w czwartym secie, Nasz zespół wyszedł na boisko bardzo skupiony. Podobnie jak w poprzedniej odsłonie żadna z drużyn nie chciała odstąpić pola. W naszym zespole ponownie pojawili się zmiennicy. Gra była bardzo wyrównana i zakończyła się dopiero przy 28 punktach tym razem dla gospodarzy.

Tie-break rozpoczął się dla nas bardzo dobrze od prowadzenia 4:0, jednak przyjezdni nie poddali się tak łatwo. Zespół Gromu zaczął skutecznie odrabiać straty a w pewnym momencie zdobył 5 punktów z rzędu. Lekka bezsilność wdarła się w szeregi naszej drużyny jednak również nie poddaliśmy się łatwo i w samej końcówce, kiedy to goście mieli kilka piłek meczowych w górze, doprowadziliśmy do remisu a chwilę później do zwycięstwa w stosunku 17:15.

Być może mecz nie stał na wysokim poziomie. Po obydwu stronach siatki zawodnicy popełniali mnóstwo błędów, jednak cieszy nas pierwsze zwycięstwo. Smak wygranej jest bardzo mocny ze względu iż był to pierwszy mecz po bardzo dużej przebudowie zarówno władz naszego Stowarzyszenia jak i samej drużyny z Trenerem włącznie. Jesteśmy pewni iż kolejne spotkania będą jeszcze lepsze w naszym wykonaniu. Już dzisiaj zapraszamy na kolejny nasz mecz, który również odbędzie się w Albigowej w najbliższą niedzielę 21.10.2018 o godz. 16:00.  Naszym przeciwnikiem będzie drużyna TKS Żagiel Radymno.

 

SST Sportur Gmina Łańcut - KS Grom Rozbórz Długi: 3:2 (25:27, 25:22, 30:32, 28:26, 17:15)