SST Sportur Gmina Łańcut - TKS Żagiel Radymno

Sportur wraca na właściwe tory! 

21.10.2018 nasz zespół zmierzył się z drużyną TKS Żagiel Radymno. Ze względu na braki kadrowe mecz rozpoczęliśmy w nieco eksperymentalnym składzie. Wiedzieliśmy jednak, że musimy udowodnić przede wszystkim sobie że jesteśmy w stanie rozegrać całe spotkanie na wysokim, stabilnym poziomie.

Początek pierwszego seta to wyrównana walka pomiędzy obydwoma zespołami. W naszej grze było widać jeszcze trochę niepewności jednak od połowy seta w naszym zespole zaczął funkcjonować dobry blok a skuteczne kontry spowodowały że wysunęliśmy się na prowadzenie. Sportur konsekwentnie prowadził swoją grę co doprowadziło do zwycięstwa w pierwszej odsłonie w stosunku 25:22.

Druga partia również rozpoczęła się od wyrównanej gry, jednak od ósmego punktu nasz zespół zdobył 8 punktów z rzędu. Pomimo wysokiego prowadzenia nie pozwoliliśmy aby w nasze szeregi wdarło się rozluźnienie. Bardzo skuteczny blok i efektywne kontry dały nam wysokie zwycięstwo  w drugim secie 25:13.

Wiedzieliśmy, że zespół z Radymna będzie chciał ze wszelką cenę odwrócić losy tego spotkania dlatego jeszcze mocniej zmotywowani wyszliśmy na parkiet przystępując do trzeciego seta. Równa gra sprawiała że konsekwentnie przez cały set zwiększaliśmy prowadzenie nad drużyną gości punkt po punkcie. Wiedzieliśmy, że tego dnia nikt nie odbierze nam zwycięstwa. Trzecia odsłona przebiegając pod dyktando Sporturu zakończyła się wynikiem 25:19.

Po niedzielnym meczu najbardziej cieszy fakt, że nasz zespół prezentuje się sportowo coraz lepiej na parkiecie. Widać iż ciągła praca na treningach przynosi upragnione efekty a nasza gra jest coraz bardziej stabilna.

Kolejny mecz Sportur rozegra na wyjeździe, wyjątkowo w najbliższy piątek 26.10.2018 o godzinie 19:00 na Hali Sportowej przy ZSS na ul. Hetmańskiej w Rzeszowie.

11 listopada wracamy do hali w Albigowej, gdzie zmierzymy się z drużyną ProSport Marmax Czudec.

Zapraszamy na mecze!

 

SST Sportur Gmina Łańcut - TKS Żagiel Radymno- 3:0 (25:22, 25:13, 25:19)