AKS V LO Rzeszów II - SST Sportur Gmina Łańcut

26 pażdziernika Sportur rozegrał mecz z drużyną AKS V LO Rzeszów II. Mecz odbył się w piątek ze względu na to iż drużyna ze stolicy Podkarpacia rozgrywa mecze właśnie w piątki.

Spotkanie rozpoczęło się od dobrej gry Sportura. Pomimo zdarzających się problemów z przyjęciem nasi zawodnicy wyprowadzali skuteczne ataki oraz bronili wiele piłek co przekładało się na sukcesywne zwiększanie prowadzenia nad drużyną gospodarzy. Pierwszy set przebiegał pod nasze dyktando i zakończył się pewnym zwycięstwem 17:25.

Druga partia była już bardziej wyrównana. Obydwie drużyny zdobywały na przemian punkty. W naszej grze pojawiło się sporo błędów własnych. Około 20 punktu gospodarze zdobyli kilka punktów z rzędu co stawiało naszą drużynę w ciężkiej sytuacji. Doświadczenie naszych zawodników spowodowało jednak, że złapaliśmy kontakt punktowy z przeciwnikiem. Po emocjonującej końcówce Sportur zwyciężył drugą odsłonę 26:28.

Po tak dobrze zakończonym drugim secie myśleliśmy że utrzymamy dobrą i spokojną grę kończąc mecz w trzech setach jednak nic bardziej mylnego. To zespół z Rzeszowa przejął inicjatywę. Zawodnicy AKS-u zaczęli grać coraz lepiej. W naszym zespole pojawiło się kilka niepotrzebnych błędów własnych. Niestety byliśmy zmuszeni „gonić” przeciwnika jednak w trzeciej odsłonie to młodzi zawodnicy gospodarzy zachowali więcej zimnej krwi i zwyciężyli w stosunku 25:21.

Zdawaliśmy sobie sprawę iż chcąc zdobyć komplet punktów w tym spotkaniu musimy zagrać bardzo dobry czwarty set. Weszliśmy na boisko bardzo skoncentrowani jednak już od początku seta przytrafiało nam się bardzo dużo błędów własnych. Nasza gra w pewnym momencie wyglądała bardzo źle i nie potrafiliśmy się przełamać. Na boisku pojawiali się zmiennicy, którzy poprawili nieco wynik jednak wysokie prowadzenie zdobyte przez AKS w początkowej fazie seta okazało się zbyt duże do odrobienia co w rezultacie przyniosło zwycięstwo w czwartej partii gospodarzom 25:19.

Piąty set niestety wyglądał podobnie jak poprzedni. Dobra gra młodzieży z Rzeszowa i bardzo dużo naszych błędów spowodowało iż przegraliśmy ostatnią partię 15:8, a tym samym cały mecz.

Ten mecz był dla nas dotkliwą i kosztowną porażką. Jesteśmy jednak przekonani że przyda nam się to „wiadro zimniej wody wylane na nasze głowy” aby wyciągnąć cenne wnioski z popełnionych przez nas błędów.

Dziękujemy naszym wiernym kibicom, którzy pomimo naszej słabej gry w końcówce spotkania nie przestali w nas wierzyć i wspierali nas do końca meczu.

Kolejne spotkanie Sportur rozegra u siebie czyli w hali sportowej w Albigowej 11 listopada o godzinie 16:00 z drużyną ProSport Marmax Czudec. Zapraszamy serdecznie na to spotkanie wszystkich naszych kibiców i miłośników siatkówki tym bardziej, że rozegramy je z aktualnym liderem IV ligi.

 

AKS V LO Rzeszów II - SST Sportur Gmina Łańcut-  3:2 (17:25, 26:28, 25:21, 25:19, 15:8)